Winterwood Farms

Winterwood Farms produkuje szeroki asortyment owoców na swoich farmach w Wielkiej Brytanii, Francji, Polsce i RPA o łącznej powierzchni ponad 2000 ha, co czyni je największym producentem borówek w Europie i Afryce.

 • Jakie były wyzwania?

  Klient chciał poprawić dotychczasowy proces pakowania borówek. Celem było zmniejszenie przeważeń, redukcja ilości produktów rozdawanych klientom „za darmo” oraz zwiększenie ogólnej wydajności sprzętu przy jednoczesnym połączeniu i zsynchronizowaniu go z posiadanym już przez klienta wyposażeniem.

   

 • Co zrobiliśmy?

  Milbor dostarczył linię do pakowania borówek z 12-wagową naważarką Evolution G2 od A&B Packing Equipment oraz systemem kontroli linii. Aby zoptymalizować pracę linii przy różnych typach opakowań, dostarczyliśmy obracacz opakowań i system przenośników buforujących, który zapobiega nadmiernemu podawaniu opakowań do traysealera.

  Wszystkie elementy dostarczone przez firmę Milbor są połączone z istniejącym wyposażeniem: sortownikiem 16-torowym, kontrolną wagą i maszyną do pakowania skrzynek.

  Szafa kontrolna Milbor rozprowadza energię do wszystkich elementów w linii, spełniając standardy CE. Dodatkowo ma zainstalowane receptury produkcji dla każdego typu opakowania. Wszelkie zmiany są dokonywane z jednego miejsca w linii.

 • Jaki był wynik?

  Dzięki dokładności maszyny ważącej Evolution, całkowite straty produktu w wyniku przeważeń u klienta zostały zmniejszone do 0,2%.

  Dzięki szafie sterowniczej MPLC i przenośnikom buforującym klientowi udało się zmniejszyć liczbę przestojów i opóźnień podczas produkcji, co pomogło zwiększyć współczynnik OEE, a tym samym wydajność pakowania została zwiększona.

Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na diagnozę
z naszym specjalistą

Nasze oddziały

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

 • Bazy serwisowe
 • Siedziba firmy
 • Nasi klienci
 • Nasza sieć
Dofinansowanie Unia Europejska