SPARGELHOF WINKELMANN

Spargelhof Winkelmann jest producentem borówki amerykańskiej oraz szparagów w Niemczech. W związku z dynamicznym wzrostem, klient zdecydował się na instalację dodatkowej linii produkcyjnej zawierającej urządzenia do sortowania, pakowania oraz etykietowania.

 • Jakie były wyzwania?

  Ze względu na stosunkowo krótki sezon oraz duże ilości owoców do zapakowania w ciągu dnia, Klient zwraca bardzo dużą uwagę na czas przezbrajania linii produkcyjnej. Ze względu na mnogość formatów opakowań, przezbrajanie następuje nawet kilka razy dziennie.

 • Co zrobiliśmy?

  W ramach tego projektu zrealizowaliśmy szafę sterowniczą na sterowniku SIEMENS PLC z ekranem dotykowym o średnicy 12”, na którym zwizualizowany został plan linii sortująco-pakującej. Szafa zarządza wszystkimi sygnałami z poszczególnych maszyn, umożliwiając płynną pracę całej linii. Program posiada menu diagnostyczne umożliwiające operatorowi szybką ocenę statusu pracy danej maszyny oraz łatwą diagnozę usterek. Dostarczona szafa jest również centrum dystrybucji zasilania dla wszystkich poszczególnych elementów pracujących w tej linii, co eliminuje problemy związane z zasilaniem i znacznie ułatwia ewentualne diagnozy z tym związane. Ze względu na wysokie standardy obowiązujące w branży spożywczej, zostały wykonane ze stali nierdzewnej w klasie szczelności IP65.

 • Jaki był efekt?

  Dzięki opcji podglądu statusu pracy poszczególnych urządzeń na ekranie szafy sterującej, czas dostrajania linii do nowego formatu opakowań uległ znaczącemu skróceniu. Dodatkowo operatorzy mają możliwość na bieżąco diagnozować powody przestojów linii, dzięki opcji diagnostyki. Pozwala to na szybsze reagowanie na pojawiające się problemy a tym samym zwiększenie wydajności procesu produkcji.

Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na diagnozę
z naszym specjalistą

Nasze oddziały

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

 • Bazy serwisowe
 • Siedziba firmy
 • Nasi klienci
 • Nasza sieć
Dofinansowanie Unia Europejska