J.O. SIMS LTD

Firma J.O. Sims Ltd jest największym producentem i dostawcą czereśni w Wielkiej Brytanii. W związku z Brexitem i ograniczeniem dostępu do pracowników Klient podjął decyzję o automatyzacji procesów pakowania i sortowania, co wiązało się z inwestycją w 4 linie produkcyjne złożone z urządzeń od różnych dostawców.

 • Jakie były wyzwania?

  Podstawowym wyzwaniem było zrozumienie procesu produkcyjnego oraz tego, jakie powinny być interakcje między poszczególnymi urządzeniami. Podczas projektu nasza firma przeprowadziła szereg spotkań zarówno z przedstawicielami klienta, jak również z każdym z jego dostawców. Dzięki temu, byliśmy w stanie zaprojektować rozwiązanie, które spełnia oczekiwania klienta.

 • Co zrobiliśmy?

  W ramach tego projektu zrealizowaliśmy 4 linie pakujące składające się z automatycznych naważarek do czereśni Cherry Evolution firmy A&B Packing Equipment, wag kontrolnych, etykieciarek oraz systemu przenośników. Dodatkowo każda linia została wyposażona w autorską szafę sterowniczą MILBOR PMC w oparciu o system SIEMENS, która pozwoliła na integrację z istniejącymi maszynami sortującymi oraz traysealerami.

 • Jaki był efekt?

  Dzięki urządzeniom dostarczonym przez naszą firmę, Klient uzyskał znacząco podniósł wydajność pracy w swojej pakowni oraz ograniczył liczbę zatrudnionych osób. Dodatkowo dzięki możliwości dodatkowej weryfikacji wagi przed maszyną zgrzewającą ograniczono znacząco straty opakowań. Dzięki szafom sterującym dostarczonym przez naszą firmę, Klient uzyskał lepszą kontrolę nad procesem, co pozwoliło również zaoszczędzić czas operatorom i zoptymalizować ich pracę.

Zostaw dane kontaktowe,
przygotujemy linię dla Ciebie

  w tym w zamiarze przesyłania mi w przyszłości informacji handlowych o produktach, usługach bądź działalności MILBOR sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę na przetwarzanie moich danych w tym celu.
  Powyższe dane podajesz w celu odpowiedzi na udzielone przez Ciebie zapytanie w formularzu kontaktowym oraz w celu uznania Cię za naszego potencjalnego klienta zainteresowanego otrzymywaniem naszych ofert handlowych (o ile wyrazisz na to zgodę, którą w każdej chwili możesz wycofać). Ich administratorem jest MILBOR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Twarda 44, 00-831 Warszawa). Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych, w szczególności o przysługujących Ci prawach, uzyskasz zapoznając się z naszą Polityką Prywatności.
  Lokalizacje

  Nasze oddziały

  Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

  Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

  • Bazy serwisowe
  • Siedziba firmy
  • Nasi klienci
  • Nasza sieć
  Dofinansowanie Unia Europejska