J.O. SIMS LTD

Firma J.O. Sims Ltd jest największym producentem i dostawcą czereśni w Wielkiej Brytanii. W związku z Brexitem i ograniczeniem dostępu do pracowników Klient podjął decyzję o automatyzacji procesów pakowania i sortowania, co wiązało się z inwestycją w 4 linie produkcyjne złożone z urządzeń od różnych dostawców.

 • Jakie były wyzwania?

  Podstawowym wyzwaniem było zrozumienie procesu produkcyjnego oraz tego, jakie powinny być interakcje między poszczególnymi urządzeniami. Podczas projektu nasza firma przeprowadziła szereg spotkań zarówno z przedstawicielami klienta, jak również z każdym z jego dostawców. Dzięki temu, byliśmy w stanie zaprojektować rozwiązanie, które spełnia oczekiwania klienta.

 • Co zrobiliśmy?

  W ramach tego projektu zrealizowaliśmy 4 linie pakujące składające się z automatycznych naważarek do czereśni Cherry Evolution firmy A&B Packing Equipment, wag kontrolnych, etykieciarek oraz systemu przenośników. Dodatkowo każda linia została wyposażona w autorską szafę sterowniczą MILBOR PMC w oparciu o system SIEMENS, która pozwoliła na integrację z istniejącymi maszynami sortującymi oraz traysealerami.

 • Jaki był efekt?

  Dzięki urządzeniom dostarczonym przez naszą firmę, Klient uzyskał znacząco podniósł wydajność pracy w swojej pakowni oraz ograniczył liczbę zatrudnionych osób. Dodatkowo dzięki możliwości dodatkowej weryfikacji wagi przed maszyną zgrzewającą ograniczono znacząco straty opakowań. Dzięki szafom sterującym dostarczonym przez naszą firmę, Klient uzyskał lepszą kontrolę nad procesem, co pozwoliło również zaoszczędzić czas operatorom i zoptymalizować ich pracę.

Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na konsultację
z naszym specjalistą

Nasze oddziały

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

 • Bazy serwisowe
 • Siedziba firmy
 • Nasi klienci
 • Nasza sieć
Dofinansowanie Unia Europejska