NOGAM

Nogam to jeden z największych producentów orzechów w Portugalii. To nowa firma grupy Ortigão Costa. Celem grupy jest produkcja w sposób zrównoważony w oparciu o dobre praktyki rolnicze, sprzyjanie bioróżnorodności poprzez konkretne działania w tym celu oraz zgodność z międzynarodowymi wytycznymi certyfikacyjnymi, takimi jak Global Gap, BRC i IFS.

 • Jakie były wyzwania?

  W związku z biznesplanem firmy i dużym oczekiwanym wzrostem, Nogam zdecydował się zainwestować w rozwiązanie automatyzujące procesy łuskania, suszenia i pakowania orzechów włoskich, bez kompromisów jakościowych, jako klucz do wzrostu konkurencyjności na rynku krajowym i rynku międzynarodowym.

 • Co zrobiliśmy?

  Aby opracować rozwiązanie dopasowane do potrzeb Nogam, wspólnie z naszymi partnerami przeanalizowaliśmy wszystkie procesy i określiliśmy wydajność wymaganą w każdym z nich, mając na uwadze pozytywny skutek wdrożenia automatyzacji na cały proces produkcyjny.

 • Jaki był końcowy efekt?

  Efektem długich badań i projektowania systemu jest w pełni zautomatyzowane rozwiązanie, które obejmuje:

  – maszyna do łuskania orzechów w celu zwiększenia wydajności pracy na linii,

  – system koszy suszących w celu skrócenia procesu suszenia,

  – w pełni zautomatyzowany system pomiaru wilgotności z jednostką sterującą.

  Wszystkie te elementy mają kluczowe znaczenie dla uzyskania dobrej jakości orzechów. Dzięki inwestycji w rozwiązanie, został skrócony proces produkcyjny, ograniczony czynnik ludzki a marże dla producenta znacząco wzrosły poprzez oszczędności na kosztach pojedynczych procesów.

Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na diagnozę
z naszym specjalistą

Nasze oddziały

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

 • Bazy serwisowe
 • Siedziba firmy
 • Nasi klienci
 • Nasza sieć
Dofinansowanie Unia Europejska