NOGAM

Nogam to jeden z największych producentów orzechów w Portugalii. To nowa firma grupy Ortigão Costa. Celem grupy jest produkcja w sposób zrównoważony w oparciu o dobre praktyki rolnicze, sprzyjanie bioróżnorodności poprzez konkretne działania w tym celu oraz zgodność z międzynarodowymi wytycznymi certyfikacyjnymi, takimi jak Global Gap, BRC i IFS.

 • Jakie były wyzwania?

  W związku z biznesplanem firmy i dużym oczekiwanym wzrostem, Nogam zdecydował się zainwestować w rozwiązanie automatyzujące procesy łuskania, suszenia i pakowania orzechów włoskich, bez kompromisów jakościowych, jako klucz do wzrostu konkurencyjności na rynku krajowym i rynku międzynarodowym.

 • Co zrobiliśmy?

  Aby opracować rozwiązanie dopasowane do potrzeb Nogam, wspólnie z naszymi partnerami przeanalizowaliśmy wszystkie procesy i określiliśmy wydajność wymaganą w każdym z nich, mając na uwadze pozytywny skutek wdrożenia automatyzacji na cały proces produkcyjny.

 • Jaki był końcowy efekt?

  Efektem długich badań i projektowania systemu jest w pełni zautomatyzowane rozwiązanie, które obejmuje:

  – maszyna do łuskania orzechów w celu zwiększenia wydajności pracy na linii,

  – system koszy suszących w celu skrócenia procesu suszenia,

  – w pełni zautomatyzowany system pomiaru wilgotności z jednostką sterującą.

  Wszystkie te elementy mają kluczowe znaczenie dla uzyskania dobrej jakości orzechów. Dzięki inwestycji w rozwiązanie, został skrócony proces produkcyjny, ograniczony czynnik ludzki a marże dla producenta znacząco wzrosły poprzez oszczędności na kosztach pojedynczych procesów.

Zostaw dane kontaktowe,
przygotujemy linię dla Ciebie

  w tym w zamiarze przesyłania mi w przyszłości informacji handlowych o produktach, usługach bądź działalności MILBOR sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę na przetwarzanie moich danych w tym celu.

  Powyższe dane podajesz w celu odpowiedzi na udzielone przez Ciebie zapytanie w formularzu kontaktowym oraz w celu uznania Cię za naszego potencjalnego klienta zainteresowanego otrzymywaniem naszych ofert handlowych (o ile wyrazisz na to zgodę, którą w każdej chwili możesz wycofać). Ich administratorem jest MILBOR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Twarda 44, 00-831 Warszawa). Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych, w szczególności o przysługujących Ci prawach, uzyskasz zapoznając się z naszą Polityką Prywatności.

  Lokalizacje

  Nasze oddziały

  Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

  Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

  • Bazy serwisowe
  • Siedziba firmy
  • Nasi klienci
  • Nasza sieć
  Dofinansowanie Unia Europejska