#owocejagodowe

Produkcja borówki w Niemczech: trudny sezon 2023

Produkcja borówki w Niemczech: trudny sezon 2023

Ubiegły rok był trudny dla plantatorów borówki w Europie. Jak wyglądała produkcja borówki w Niemczech w sezonie 2023? Sprawdź podsumowanie!
Soft fruits

Trendy na rynku borówki i owoców miękkich – TOP5

Jakie są obecne trendy na rynku borówki? Czym żyje branża i z jakimi wyzwaniami się zmaga? Te 5 trendów powinien znać każdy przedstawiciel branży borówkarskiej i owoców miękkich!
Rynek borówki w Europie

Rynek borówki w Europie: szanse i wyzwania – POBIERZ RAPORT

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój na rynku borówki w Europie, zarówno pod względem popytu, jak i podaży. Borówki stały się atrakcyjnym owocem m.in. dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym. Rosnące zapotrzebowanie spowodowało gwałtowny wzrost produkcji, a tym samym okresów nadprodukcji owoców, które powodują, że wielu producentów zastanawia się, jaka przyszłość czeka ten rynek i w jakiej perspektywie, produkcja tych owoców pozostanie opłacalna.
Linia pakująca do borówki - linie do pakowania i sortowania

Borówki i truskawki – dedykowane linie do pakowania i sortowania

Uprawa owoców miękkich niesie ze sobą wiele wyzwań. Firmy pakujące oraz plantatorzy, którzy decydują się na rozpoczęcie lub rozwinięcie produkcji muszą mieć na uwadze kilka ważnych aspektów. Stale zmieniające się warunki pogodowe, choroby grzybowe i szkodniki czy brak ludzi do pracy to kluczowe kwestie z którymi muszą się mierzyć.
Uprawa borówki amertykańskiej

Uprawa borówki – trendy i wyzwania

Rynek borówki w Europie jest jednym z najszybciej rozwijających się w segmencie owoców i warzyw. Produkcja i konsumpcja tych jagód stale rośnie. Mimo że rok 2021 nie był zbyt pozytywny, eksperci wykazują, że w branży nadal jest miejsce na zakładanie nowych plantacji, a na rynku – na owoce z nich pochodzące. Kluczowe jest jednak dopasowanie się borówkowych farm do wymagań konsumentów oraz sieci handlowych.
Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na konsultację
z naszym specjalistą

Nasze oddziały

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

  • Bazy serwisowe
  • Siedziba firmy
  • Nasi klienci
  • Nasza sieć
Dofinansowanie Unia Europejska