Wiadomości branżowe

W tej kategorii znajdziesz wiadomości branżowe związane z sektorem borówek, innych owoców jagodowych oraz pozostałych warzyw i owoców. Załączamy tu także relacje z wydarzeń branżowych, w których uczestniczą reprezentanci firmy Milbor.
Niemiecki rynek borówki - zdjęcie główne

Niemiecki rynek borówki amerykańskiej: trendy 2024

Jakie trendy obserwują niemieccy plantatorzy borówki w 2024? Jakie wyzwania przed nimi stoją? Oto tekst analizujący niemiecki rynek borówki i zmiany, które na nim zachodzą.
Relacja z Międzynarodowej Konferencji Borówkowej 2024 - wnioski i obserwacje

Wnioski z Międzynarodowej Konferencji Borówkowej 2024

W ubiegłym tygodniu odbyła się kolejna Międzynarodowa Konferencja Borówkowa 2024. Już po raz dwunasty przedstawiciele sektora borówki i innych owoców jagodowych zebrali się po to, by dyskutować, szukać inspiracji i wymieniać się kontaktami. Oto nasze najważniejsze spostrzeżenia z tego wydarzenia.
Rynek borówki w Europie

Rynek borówki w Europie: szanse i wyzwania – POBIERZ RAPORT

Ostatnie lata przynoszą dynamiczny rozwój na rynku borówki w Europie, zarówno pod względem popytu, jak i podaży. Borówki stały się atrakcyjnym owocem m.in. dzięki swoim właściwościom prozdrowotnym. Rosnące zapotrzebowanie spowodowało gwałtowny wzrost produkcji, a tym samym okresów nadprodukcji owoców, które powodują, że wielu producentów zastanawia się, jaka przyszłość czeka ten rynek i w jakiej perspektywie, produkcja tych owoców pozostanie opłacalna.
marża na pakowaniu borówek

Poszukiwanie marży w pakowaniu borówek

Ponieważ koszty są bardzo wysokie, a podaż obfita w szczycie sezonu, plantatorzy borówek będą starali się jak najbardziej obniżyć koszty. Jak twierdzi Piotr Milewski, prezes zarządu firmy Milbor, dostawcy zautomatyzowanych linii produkcyjnych, w tym systemów sortowania i pakowania, odpowiedzią może być wydajna, zautomatyzowana linia sortownicza.

Wpływ koronawirusa na nadchodzący sezon borówkowy

Chociaż do początku sezonu w Polsce zostały jeszcze prawie trzy miesiące, już teraz można zaobserwować rosnący niepokój wśród producentów owoców miękkich. Pozamykane granice i kwarantanny spowodowane wybuchem pandemii wirusa Covid-19 stawiają pod znakiem zapytania nie tylko to jak będzie kształtował się rynek zbytu, ale także czy znajdzie się odpowiednią ilość pracowników sezonowych.
Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na diagnozę
z naszym specjalistą

Nasze oddziały

Dokładamy wszelkich starań, aby zapewnić najwyższej jakości wsparcie techniczne i posprzedażowe. Gwarantujemy, że nasi inżynierowie serwisu są zawsze blisko naszych klientów, gotowi zareagować w ciągu 24 godzin.

Nasi klienci mogą zawsze liczyć na wsparcie doradcze w zakresie operacji pozbiorczych. Wszyscy nasi pracownicy zawsze chętnie dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem wyniesionymi z dotychczasowych instalacji naszych systemów.

  • Bazy serwisowe
  • Siedziba firmy
  • Nasi klienci
  • Nasza sieć
Dofinansowanie Unia Europejska