Warsaw Pack 2019: Zmiany w trendach pakowania owoców i warzyw

Nowe standardy pakowania

W ostatnich latach rynek opakowań przekształca się, co jest spowodowane rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów. Najbardziej zauważalne trendy to:
Wprowadzanie opakowań biodegradowalnych (np. z pulpy, wykonane z masy celulozowej lub ścieru drzewnego);
Zmniejszanie masy całkowitej opakowań;
Zastępowanie opakowań z laminatów monomateriałami (np. PET). Głównym celem tego działania jest umożliwienie odzyskiwania plastiku (recycling).
Zaletą technologii topseal jest, to, że odpowiada na wszystkie powyższe trendy, pozwalając na znaczącą redukcję zużycia folii (nawet 70% mniej niż w przypadku tradycyjnego „flowpacku”) oraz pełne wykorzystanie materiałów biodegradowalnych i recyklingowanych.

Korzystny zwrot inwestycji

Dlaczego coraz więcej producentów owoców i warzyw decyduje się na zakup traysealerów? Ponieważ ten sposób pakowania jest nie tylko estetyczny i atrakcyjniejszy, ale również praktyczniejszy. Szczelnie zamknięte tacki lepiej wyglądają na półce sklepowej, łatwiej się je transportuje, ponieważ nie tracimy miejsca na zbędne wieczko, a przede wszystkim: folia topseal uniemożliwia wysypywanie się owoców w kartonie zbiorczym, co dość często powodowało straty w dotychczas stosowanych metodach pakowania. Wykorzystanie maszyn pakujących pozwala również na ograniczenie załogi na pakowniach, co w kontekście malejącej dostępności pracowników jest bardzo istotne.
W Polsce nad wprowadzeniem na rynek topsealu do pojemników z owocami i warzywami od lat pracuje Milbor PMC – dystrybutor traysealerów brytyjskiego producenta Packaging Automation.
Więcej informacji na temat maszyn pakujących oraz zgrzewarek będzie można uzyskać podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, które odbędą się w dniach 5-7 marca w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy

.
Firma Milbor PMC będzie się wystawiała na stoisku 59b.

Chcesz poznać kluczowe
czynniki decydujące
o przewadze konkurencyjnej
na rynku borówki?

Pobierz nasz najnowszy
raport za darmo!

  Zostaw swoje dane

  Powyższe dane podajesz w celu przesłania zamówionej przez Ciebie broszury informacyjnej oraz w celu uznania Cię za naszego potencjalnego klienta zainteresowanego otrzymywaniem naszych ofert handlowych (o ile wyrazisz na to zgodę, którą w każdej chwili możesz wycofać). Ich administratorem jest MILBOR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Twarda 44, 00-831 Warszawa). Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych, w szczególności o przysługujących Ci prawach, uzyskasz zapoznając się z Polityką Prywatności.

  Dziękujemy!
  Otrzymasz raport drogą mailową

  Zostaw dane kontaktowe,
  przygotujemy linię dla Ciebie

   Powyższe dane podajesz w celu odpowiedzi na udzielone przez Ciebie zapytanie w formularzu kontaktowym oraz w celu uznania Cię za naszego potencjalnego klienta zainteresowanego otrzymywaniem naszych ofert handlowych (o ile wyrazisz na to zgodę, którą w każdej chwili możesz wycofać). Ich administratorem jest MILBOR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Twarda 44, 00-831 Warszawa). Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych, w szczególności o przysługujących Ci prawach, uzyskasz zapoznając się z naszą Polityką Prywatności.

   Projektujemy i instalujemy
   linie do pakowania i sortowania

   Od analizy potrzeb, poprzez projekt, jego realizację aż po profesjonalny serwis – dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla naszych Klientów.
   Rozwijamy się i stale poszerzamy ofertę, wchodząc w nowe segmenty na rynku świeżych owoców i warzyw.
   Pozwól nam zaprojektować linię dla Ciebie.
   Dofinansowanie Unia Europejska