Warsaw Pack 2019: Zmiany w trendach pakowania owoców i warzyw

Pakowanie owoców, warzyw i produktów spożywczych nie stoi w miejscu. Sieci handlowe – pod wpływem szukania oszczędności, presji konsumentów i rosnącej świadomości ekologicznej – szukają nowych formatów opakowań. Między innymi o trendach w pakowaniu owoców i warzyw będzie się rozmawiało podczas Warsaw Pack 2019, gdzie nie zabraknie również naszych przedstawicieli. Firma Milbor PMC będzie się wystawiała na stoisku 59b.

Pakowanie owoców i warzyw: nowe standardy

W ostatnich latach rynek opakowań przekształca się, co jest spowodowane rosnącą świadomością ekologiczną konsumentów. Najbardziej zauważalne trendy to:

  1. Wprowadzanie opakowań biodegradowalnych (np. z pulpy, wykonane z masy celulozowej lub ścieru drzewnego);
  2. Zmniejszanie masy całkowitej opakowań;
  3. Zastępowanie opakowań z laminatów monomateriałami (np. PET). Głównym celem tego działania jest umożliwienie odzyskiwania plastiku (recycling).
  4. Zaletą technologii topseal jest to, że odpowiada na wszystkie powyższe trendy, pozwalając na znaczącą redukcję zużycia folii (nawet 70% mniej niż w przypadku tradycyjnego „flowpacku”) oraz pełne wykorzystanie materiałów biodegradowalnych i nadających się do recyklingu.

Korzystny zwrot inwestycji

Dlaczego coraz więcej producentów owoców i warzyw decyduje się na zakup traysealerów? Ponieważ ten sposób pakowania jest nie tylko estetyczny i atrakcyjny, ale również bardziej praktyczny. Szczelnie zamknięte tacki lepiej wyglądają na półce sklepowej, łatwiej się je transportuje, ponieważ nie tracimy miejsca na zbędne wieczko, a przede wszystkim: folia topseal uniemożliwia wysypywanie się owoców w kartonie zbiorczym, co dość często powodowało straty w dotychczas stosowanych metodach pakowania. Wykorzystanie maszyn pakujących pozwala również na ograniczenie załogi na pakowniach, co w kontekście malejącej dostępności pracowników jest bardzo istotne. Automatyczne pakowanie owoców to temat, który poruszamy wielokrotnie na naszym blogu.

W Polsce nad wprowadzeniem na rynek topsealu do pojemników z owocami i warzywami od lat pracuje Milbor PMC – dystrybutor traysealerów brytyjskiego producenta Packaging Automation.

Więcej informacji na temat maszyn pakujących oraz zgrzewarek będzie można uzyskać podczas Międzynarodowych Targów Techniki Pakowania i Opakowań Warsaw Pack 2019, które odbędą się w dniach 5-7 marca w Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie koło Warszawy.

Pakowanie owoców i warzyw za pomocą technologii top seal
Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na diagnozę
z naszym specjalistą

Dofinansowanie Unia Europejska