Kiedy warto pomyśleć o inwestycji w automatyzację produkcji owoców jagodowych?

Maszyny do pakowania i sortowania borówek

Z roku na rok coraz więcej producentów i firm pakujących rozważa inwestycję w maszyny zastępujące ludzką pracę. W jakich okolicznościach automatyzacja produkcji owoców jagodowych wydaje się być szczególnie opłacalna? Jakie aspekty trzeba uwzględnić przy wyborze optymalnej maszyny i dostawcy? W tym tekście znajdziesz 5 kluczowych zmiennych, które musisz wziąć pod uwagę, podejmując decyzję o automatyzacji pakowania i sortowania owoców.

1. Planowana zdolność produkcyjna na nadchodzące lata oraz prognoza na 3-6 lat do przodu

Jaką przepustowość rozwiązania jest potrzebna obecnie i w przyszłości? Przy planowaniu inwestycji w linie do pakowania i sortowania, konieczne jest uwzględnienie perspektywicznych możliwości produkcyjnych na kilka najbliższych lat. Automatyzacja produkcji owoców najlepiej sprawdza się w przypadku produkcji na poziomie 400 kg/h.

2. Automatyzacja produkcji owoców: klienci oczekują jakości

Czy owoce spełniają oczekiwania klientów pod względem rozmiaru, jędrności, koloru itp.? Jakość jest kluczowym elementem utrzymania konkurencyjności na rynku. Jeśli dotychczasowa jakość produktów była niewystarczająca lub niesatysfakcjonująca, jest to wskazówka, aby wziąć pod uwagę inwestycje w precyzyjne sortownice do borówki, które wspomogą budowanie silnej pozycji na rynku oraz przełożą się na zyski.

Rozważasz zautomatyzowanie swojej pakowni?

Pobierz naszą checklistę, dokonaj autodiagnozy i sprawdź, czy jesteś gotów na inwestycję w automatyzację!

3. Źródło dostaw owoców: własna plantacja czy zewnętrzni dostawcy?

Dostosowanie produkcji do obecnych trendów rynkowych jest istotne. Nawet przy zakupie od zewnętrznych producentów, możliwość sortowania owoców według koloru czy miękkości może znacząco poprawić jakość, a w rezultacie – zadowolenie klientów.

4. Sposób zbioru owoców: mechaniczny czy ręczny?

Maszyny do sortowania powinny być dostosowane do rodzaju zbioru i charakterystyki pracy na plantacji, uwzględniając różnice między zbieraniem mechanicznym a ręcznym.

5. Rodzaj używanych opakowań

Przed automatyzacją linii produkcyjnej, warto rozważyć różne formy opakowań stosowane w pakowaniu owoców. Obecnie na rynku istnieją maszyny i oprogramowanie, które można dostosować do potrzeb konkretnych zamówień i dowolnie adaptować rodzaj wykorzystywanych opakowań.

Automatyzacja produkcji owoców — jakiego dostawcę wybrać?

Podczas wyboru dostawcy rozwiązań automatyzacyjnych, warto rozważyć współpracę z firmą oferującą kompleksowe rozwiązania, uwzględniając wszystkie aspekty produkcji i specyfikę dane klienta. Kluczowe jest, aby taki dostawca maszyn miał rozbudowane portfolio podobnych projektów, gwarantował szybką reakcję serwisową i dostępność części zamiennych, zwłaszcza w sezonie zbiorów. Inwestycja w solidnego partnera zapewnia producentom i plantatorom pewność, że ich unikalne potrzeby są zrozumiane i efektywnie zaspokajane.

Jeśli któraś z powyższych kwestii zainteresowała Cię i chciałbyś dowiedzieć się więcej na temat procesu pakowania, najlepszym rozwiązaniem jest skontaktowanie się z ekspertami w branży. Aby to zrobić, wystarczy wypełnić poniższy formularz. Dedykowani specjaliści będą w stanie udzielić szczegółowych informacji oraz dostosować rozwiązania do indywidualnych potrzeb Twojej produkcji.

Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na diagnozę
z naszym specjalistą

Dofinansowanie Unia Europejska