Naważarka G3 Evolution: przejdź na wyższy poziom pakowania borówek

Naważarka G3 Evolution

A&B Packing Equipment, wiodący na świecie producent maszyn do pakowania borówek z USA, niedawno wprowadził najnowszą wersję swojej flagowej naważarki G3 Evolution. Najwyższa precyzja, higieniczny design i elastyczność to główne powody, dla których warto zainwestować w G3 Evolution. Dzięki Milbor PMC najwyższej klasy sprzęt jest również dostępny na rynku europejskim. W tym artykule opisujemygłówne cechy maszyny i wskazujemy, jakie firmy powinny rozważyć inwestycję w naważarkę G3 Evolution. 

30 lat wyznaczania standardów w agrobiznesie 

Imponująca historia A&B Packing Equipment jest doskonałym przykładem na to, że podejście zorientowane na jakość zawsze się opłaca. Zaczęło się skromnie w garażu w Michigan w 1995 roku, a obecnie, po prawie trzech dekadach ciągłego rozwoju i kilku znaczących ekspansjach, firma stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych dostawców maszyn do owoców i warzyw. A&B Packing Equipment projektuje i produkuje najwyższej klasy, niestandardowe urządzenia, które doskonale służą plantatorom i firmom pakującym na całym świecie, napędzając rynek świeżych produktów technologią. Mając wieloletnie doświadczenie w rolnictwie, amerykańscy inżynierowie tworzą maszyny, które umożliwiają klientom sprostanie wyzwaniom związanym z czyszczeniem, sortowaniem, zbiorem, ważeniem i pakowaniem owoców i warzyw w najbardziej efektywny sposób. 

Naważarki do borówek zawsze były kluczowym segmentem w katalogu A&B Packing Equipment. Teraz nadszedł czas na spotkanie z najnowszym członkiem rodziny: G3 Evolution. Trzecia odsłona słynnej maszyny zaskakuje kilkoma elementami, które odgrywają kluczową rolę w skutecznej produkcji. 

Przeważenia – największe wyzwanie w branży borówek 

Aby prowadzić dochodową firmę zajmującą się owocami i warzywami, należy skupić się na precyzyjnym wykonywaniu codziennych operacji, a pakowanie borówek jest doskonałym potwierdzeniem tych słów. Znaczenie dokładności maszyn rośnie wraz z rosnącą konkurencją w branży borówek. Każdy owoc się liczy, zwłaszcza dla tych, którzy pracują sezonowo i są ograniczeni do jednego rodzaju owoców. W przypadku przeważeń oddajesz owoce za darmo i po prostu tracisz swoje pieniądze. Mówimy tutaj o ogromnych kwotach w dłuższej perspektywie, np. dziesiątkach tysięcy EUR na sezon dla firmy, która pakuje około 500 ton owoców rocznie. Aby uniknąć tego scenariusza, musisz być wyposażony w naważarkę o najwyższej precyzji. 

G3 Evolution wykazuje średnią dokładność 2 gramów (jedna borówka) na punetkę, co jest jednym z najlepszych wyników na rynku. Co więcej, pracując na średnich wagach (e-weights), nadwaga może być zmniejszona do 0,2 grama na opakowaniu. Dodatkowo, G3 zapobiega niedowadze, ograniczając ryzyko reklamacji ze strony supermarketów i detalistów. 

Naważarka G3 Evolution — wyższa wydajność, wyższe zarobki

Bez wątpienia ta naważarka jest odpowiednim narzędziem do obsługi najintensywniejszych dni w sezonie. Możliwość pakowania do 250 punetek na minutę (wersja 16-wagowa dla punetek 125 g) sprawia, że G3 jest najszybszą maszyną zaprojektowaną dla małych owoców. Warto wspomnieć, że naważarka G3 Evolution może utrzymać wysokie prędkości pakowania bez zmniejszania precyzji. Urządzenie to jest przeznaczone dla dużych plantatorów i firm pakujących, które przetwarzają co najmniej 1,500 kg/h owoców lub warzyw. Jeśli jesteś jedną z nich i szukasz niezawodnej, szybkiej i precyzyjnej naważarki, zdecydowanie powinieneś rozważyć G3. 

Mówiąc o wydajności, nie można pominąć dwóch cech tej maszyny. Pierwszą z nich jest możliwość uruchamiania cykli częściowych. Dzięki temu naważarka kontynuuje pracę bez pełnej pojemności zasilania, zwiększając ogólną produktywność. Drugą cechą jest opcjonalny denester, który zastępuje pracownika umieszczającego puste punetki na taśmie indeksującej. 

Naważarka G3 Evolution może pakować borówki do różnych opakowań

Elastyczność ma znaczenie i napędza twój biznes 

Aby sprostać wyzwaniom szybko zmieniających się trendów na rynku borówek i oczekiwaniom klientów, musisz operować wszechstronnym narzędziem. Tak właśnie można określić trzecią generację maszyn A&B Packing Equipment. Opisywana naważarka pozwala na przetwarzanie różnych typów świeżych owoców: wiśni, żurawin, śliwek, pomidorów, grzybów, orzechów i borówek. Dodatkowo G3 jest wyposażona w elementy, które zapewniają najwyższy poziom delikatności i umożliwiają pakowanie kruchych i miękkich owoców – na przykład przeprojektowane, zmniejszone zrzuty z lejków czy silikonowe kurtyny na górze leja odbiorczego. Delikatne traktowanie owoców procentuje wyższą jakością produktu i wydłużoną trwałością, co przekłada się na wyższe przychody. Oprócz tego naważarka G3 Evolution jest gotowy do pracy z mrożonymi owocami. 

Jednak aspekty elastyczności na tym się nie kończą. Maszyna do ważenia i pakowania owoców jest dostępna w różnych wersjach: 10, 12 lub 16 wagowych, lewo- i praworęcznych, a także standardowych lub XL. Dzięki tej różnorodności klienci mogą wybrać maszynę odpowiednią do swoich obecnych potrzeb pakowania i przyszłych planów, dostosowując nową maszynę do istniejącej linii i ustalonych wymiarów hali pakowania. 

Ostatnim, ale z pewnością nie mniej ważnym aspektem elastyczności jest różnorodność opakowań. Pojemniki typu clamshell, pojemniki z topsealem, kubki to-go, wiaderka, torby, pudełka oraz opakowania papierowe i pulpy – maszyna może pakować owoce do wszystkich tych rodzajów opakowań i jest w stanie napełniać pojemniki do 6 funtów (2,7 kg). Ta wielofunkcyjność dobrze służy właścicielom G3 Evolution, którzy będą w stanie sprostać wszelkim trendom w branży borówkowej.

Naważarka G3 Evolution: ulepszona konstrukcja procentuje lepszą ergonomią 

Inżynierowie pracujący dla A&B Packing Equipment wykonali świetną robotę pod względem przeprojektowania naważarki. Wprowadzone zmiany zwiększają trwałość, ergonomię i przede wszystkim czas poświęcony na czyszczenie – w porównaniu do poprzednich wersji. 

Patrząc na G3 Evolution, łatwo dostrzec solidną ramę i regulowany zestaw 4 nóg wykonanych ze stali nierdzewnej. Te dwa elementy gwarantują bezkompromisową stabilność i trwałość konstrukcji. Dzięki nim maszyna jest w stanie pracować przez długi czas, bez konieczności dokonywania jakichkolwiek regulacji i zapewnia najwyższy poziom bezpieczeństwa dla operatorów. W porównaniu do swojego poprzednika naważarka G3 Evolution ma szafę sterującą z boku. Ta modyfikacja prowadzi do lepszego dostępu do tyłu maszyny – co będzie niezwykle przydatne podczas konserwacji lub czyszczenia maszyny.

Naważrka G3 widok z góry

I tu pojawia się jedna z największych zalet G3 Evolution: higieniczny design. Co to oznacza? Po pierwsze, konstruktorzy użyli trwałych, bezpiecznych dla żywności i łatwych do czyszczenia materiałów, takich jak silikon czy stal nierdzewna – elementy odporne na wodę i substancje wydobywające się z soczystych owoców. Po drugie, najważniejsze części maszyny do ważenia i napełniania są łatwo dostępne dla personelu, zwłaszcza jeśli mówimy o otwieranym przenośniku podającym. Niektóre kluczowe elementy, np. silikonowe podkładki i kosze wagowe, mogą być wyjmowane i czyszczone ręcznie, bez użycia narzędzi, co znacznie skraca czas codziennych operacji czyszczenia i utrzymywania produkcji w czystości. 

Wiele regulacji bez narzędzi sprawia, że maszyna jest łatwa w obsłudze i jeszcze bardziej wydajna niż naważarka do borówki G2 Evolution. Porównując te dwa modele, nie możemy pominąć zarządzania kablami. Ten aspekt przemawia na korzyść G3, ponieważ kluczowe kable i przewody są ukryte w rurze z portami dostępowymi. 

Skontaktuj się z Milbor PMC i odkryj pełne możliwości naważarki G3 Evolution 

Trudno opisać tak potężne narzędzie jak naważarka G3 Evolution firmy A&B w jednym artykule na blogu. Jesteśmy świadomi, że ten tekst nie obejmuje wszystkich faktów i ulepszeń G3. Aby poznać więcej szczegółów technicznych, ceny i dodatkowe korzyści, skontaktuj się z doradcą Milbor PMC, wypełniając poniższy formularz. Nasi specjaliści dokładnie sprawdzą, czy G3 Evolution jest najlepszym rozwiązaniem odpowiadającym Twoim potrzebom. Jeśli tak, dostarczą Ci dogłębny przegląd możliwości, jakie przynosi Twojej firmie inwestycja w tę maszynę do naważania borówki. Jeśli nie, Milbor PMC zaproponuje Ci lepszą opcję, która może okazać się bardziej skuteczna w Twoim konkretnym przypadku. 

Karolina

Karolina skontaktuje się z Tobą w ciągu 24h,
aby lepiej poznać Twoje potrzeby

Umów się na konsultację
z naszym specjalistą

Dofinansowanie Unia Europejska