Kluczowe aspekty przy wyborze rozwiązania do sortowania i pakowania borówki amerykańskiej

W dzisiejszych czasach, gdy mamy dostęp do wielu dostawców maszyn i urządzeń do sortowania i pakowania borówki, producenci i plantatorzy mają trudności z odpowiedzią na podstawowe pytania związane z procesem produkcji borówki. Czasami nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele aspektów muszą wziąć pod uwagę przy wyborze najlepszego dla siebie rozwiązania. Chcąc wyjaśnić niektóre wątpliwości i ułatwić podjęcie decyzji, przygotowaliśmy 5 kluczowych aspektów, które pomogą producentom zrozumieć wielowymiarowość rozwiązania dostosowanego do ich potrzeb.

 1. Oczekiwana zdolność produkcyjna na nadchodzący sezon i prognoza produkcji na najbliższe
  3-6 lat? Jakiej przepustowości rozwiązania potrzebujesz dzisiaj oraz w przyszłości?

Myśląc o inwestycji w linię do pakowania i sortowania borówki, należy pomyśleć o możliwościach produkcyjnych na najbliższe lata. Jak wygląda twoja produkcja teraz w porównaniu z tym, jak będzie ona wyglądać w przyszłości? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy przeanalizować prognozę produkcji, w tym cechy konkretnych odmian i spodziewane dzienne zbiory. Ostateczne rozwiązanie powinno być odpowiedzią na aktualny i przewidywany popyt, z uwzględnieniem trendów rynkowych i prognoz na przyszłość.

 1. Jakiej jakości oczekują Twoi klienci? Czy Twoje owoce mają wymagany rozmiar oraz jakość, tj. jędrność, kolor itp.?

Jakość jest jednym z kluczowych aspektów utrzymania przewagi konkurencyjnej, ale istnieją różne definicje jakości uznawane przez klientów. Przy różnorodności rozwiązań do sortowania borówki dostępnych na rynku – od sortowania konwencjonalnego po optyczne – ważne jest, aby zrozumieć swój rynek i wybrać rozwiązanie zapewniające szybki zwrot z inwestycji. Główne pytania to: jaki jest wymagany okres trwałości oraz zakres tolerancji dla rozmiaru, koloru i miękkości.

 1. Sprzedajesz owoce z własnej plantacji czy kupujesz od dostawców zewnętrznych?

Kupowanie owoców od zewnętrznych producentów nie oznacza, że zawsze otrzymasz dobrą jakość. Dostosowanie produkcji do aktualnych trendów na rynku jest kluczowe w procesie wdrażania automatyzacji do Twojej pakowni. Nawet jeśli jakość importowanych owoców nie jest w 100% zadowalająca, możliwość sortowania owoców według koloru lub miękkości pomoże Ci pozbyć się owoców, które z pewnością nie spełnią oczekiwań klientów.

 1. Jak zbierasz owoce na swojej plantacji: mechanicznie czy ręcznie?

Rozwiązania proponowane przez dostawców sprzętu powinny być dostosowane do rodzaju zbioru i sposobu pracy na plantacji. Zbiór ręczny oznacza zwykle mniejszą wydajność niż mechaniczny. Ma również wpływ na jakość i dokładność przy zbiorze owoców. Dobrze dobrane do potrzeb rozwiązanie do sortowania pozwala naprawić błędy popełnione podczas zbioru. Na przykład używanie sprzętu czyszczącego do oddzielania jagód od liści i patyków, które mogą przypadkiem zostać zebrane z owocami, może zaoszczędzić czas i pieniądze.

 1. Jakiego rodzaju opakowań używasz?

Zanim pomyślisz o automatyzacji swojej linii produkcyjnej, musisz pamiętać o różnych formatach opakowań, które używane są do pakowania borówek. Dobrze zaprojektowana linia pakująca powinna być elastyczna, umożliwiając użycie jak największej ilości formatów opakowań.

Wybierając dostawcę, który zautomatyzuje Twoją linię produkcyjną, upewnij się, że dostarcza on pełne rozwiązanie, a nie tylko pojedynczą maszynę lub urządzenie. Dużo wygodniejszym rozwiązaniem jest wejście we współpracę z jednym dostawcą – jeden punkt kontaktu, co oznacza, że jeden Project Manager będzie odpowiedzialny za projekt całej linii, a nie tylko za jej część. Producenci i plantatorzy zarabiają pieniądze w ciągu 2-3 miesięcy w skali całego roku, dlatego firma powinna zapewniać szybką reakcję serwisową i dostęp do części zamiennych w przypadku sytuacji awaryjnej. Rozumiemy, jak ważny jest serwis i jego dostępność w sezonie borówkowym, dlatego nasza rada do producentów i plantatorów jest następująca: zainwestuj pieniądze w firmę, której możesz zaufać i która rozumie Twój biznes.

Zostaw dane kontaktowe,
przygotujemy linię dla Ciebie

  w tym w zamiarze przesyłania mi w przyszłości informacji handlowych o produktach, usługach bądź działalności MILBOR sp. z o.o. Wiem, że w każdej chwili mogę wycofać swoją zgodę na przetwarzanie moich danych w tym celu.

  Powyższe dane podajesz w celu odpowiedzi na udzielone przez Ciebie zapytanie w formularzu kontaktowym oraz w celu uznania Cię za naszego potencjalnego klienta zainteresowanego otrzymywaniem naszych ofert handlowych (o ile wyrazisz na to zgodę, którą w każdej chwili możesz wycofać). Ich administratorem jest MILBOR sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie (ul. Twarda 44, 00-831 Warszawa). Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych, w szczególności o przysługujących Ci prawach, uzyskasz zapoznając się z naszą Polityką Prywatności.

  Projektujemy i instalujemy
  linie do pakowania i sortowania

  Od analizy potrzeb, poprzez projekt, jego realizację aż po profesjonalny serwis – dostarczamy kompleksowe rozwiązania dla naszych Klientów.
  Rozwijamy się i stale poszerzamy ofertę, wchodząc w nowe segmenty na rynku świeżych owoców i warzyw.
  Pozwól nam zaprojektować linię dla Ciebie.
  Dofinansowanie Unia Europejska