Linia pakująca do borówki pozwala Berry Group pracować przez cały rok

Linia pakująca do borówki

Berry Group to jeden z największych graczy na polskim rynku borówki. Aby realizować swoje aspiracje dotyczące pakowania owoców niezależnie od sezonu i pory roku, firma zdecydowała się na inwestycję w profesjonalny sprzęt. Linia pakująca do borówki zaprojektowana i zrealizowana przez Milbor PMC pomogła Berry Group usprawnić zarządzanie produkcją.

 

Linia pakująca do borówki szyta na miarę Berry Group

Berry Group zajmuje się uprawą borówki amerykańskiej, truskawek, malin i jagody kamczackiej. Jest jednym z największych eksporterów tych owoców w Polsce – zbiory samej borówki przekraczają tu rocznie 1000 ton. W 2017 roku firma zainwestowała w linię sortująco-pakującą dla owoców borówki, dostarczoną przez Milbor PMC, dystrybutora maszyn do owoców od A&B Packing Equipment.

„Berry Group to duża grupa, jej powierzchnia upraw wynosi ponad 210 ha, dlatego zaproponowaliśmy im linię, która sprosta zapakowaniu takiego dużego wolumenu owoców. Dmuchawa czyszcząca, sortery na miękkość i kolor oraz 10-wagowa naważarka pozwalająca na zapakowanie nawet do 140 punetek na minutę, dają możliwość kompletnego przygotowania produktu od świeżo zerwanego, do gotowego do sprzedaży” – wyjaśnia Maciej Chmielewski z firmy Milbor PMC.

Zamykanie punetek folią topseal

Linia pakująca do owoców w 2018 roku została dodatkowo uzupełniona o automatyczną zgrzewarkę traysealer SL4, od brytyjskiego producenta zgrzewarek Packaging Automation. Wprowadzenie nowego systemu zamykania punetek folią topseal w miejsce poprzednio stosowanych wieczek, pozwoliło Berry Group na osiągnięcie oszczędności na opakowaniu oraz poprawę atrakcyjności pojemniczków z owocami. Dodatkową zaletą tego systemu jest możliwość wprowadzenia nowych standardów pakowania, dostosowanych do rynków zachodnich. Automatyczne linie sortująco-pakujące sprawiają, że grupa nie jest uzależniona od sytuacji na rynku, czy pory roku. Borówka amerykańska jest owocem delikatnym, który nie może być składowany całą zimę, dlatego sensowne staje się importowanie borówki amerykańskiej w okresie posezonowym.

„My uważamy, że wysoka jakość owoców jest dla klienta najważniejszym kryterium w doborze produktu. Nowe technologie, takie jak możliwość wykorzystania modyfikowanej atmosfery znacznie wydłużają ich okres przydatności do spożycia, dlatego możliwy jest ich transport na inne kontynenty. Niezbędne jest jednak w tym momencie ponowne przesortowanie ich pod kątem miękkości i zapakowanie”. – dodaje Mateusz Pilch z Berry Group.

Linia pakująca do borówki

Berry Group to polska grupa producencka, działająca na światowym rynku od 8 lat. Jest współtwórcą organizacji Polish Berry Cooperative, a także nowego standardu zbiorów borówki amerykańskiej ograniczającej czas transportu owoców z plantacji do chłodni, do 30 minut.

Twoja linia pakująca do borówki

Ty również możesz sortować i pakować owoce w efektywny sposób, maksymalizując zyski i odpowiadając na rynkowe trendy. Jeśli chcesz poznać szczegóły implementacji linii pakującej do borówki w Twojej firmie, skontaktuj się z przedstawicielem firmy Milbor, która wykonała już ponad 200 tego typu realizacji w całej Europie i Afryce Północnej. Zapraszam Cię na darmową i niezobowiązującą rozmowę o automatyzacji linii pakującej do borówki i innych typów owoców.

Maciej Chmielewski
Kontakt: +48 538-359-172,
E-mail: m.chmielewski@milbor.pl

 

Pełna wersja raportu zawiera:

  • Przegląd trendów w branży z roku 2023
  • Eksperckie analizy zapotrzebowania na borówkę
  • Opisy najnowocześniejszych rozwiązań technologicznych
  • Zestawienie aktualnych danych liczbowych dotyczących rynku borówki

Uzyskaj dostęp do pełnej wersji raportu

Wypełnij formularz, zaznacz zgodę marketingową i zatwierdź. Raport pobierze się automatycznie.
Dofinansowanie Unia Europejska